Herkesin dinlemediğini iddia ettiği ama aslında herkesin o şarkıları ezbere bildiği bir bataktır. Çünkü kendi isteği ile açıp dinlemese bile gittiği her yerde arka fonda bu şarkıları duyar “antitürkçepopçular”. Bilinçaltına öyle bir işler ki durup dururken “sıfır tolerans hadi git durma” diye söylenmeye başlayabilirler. Demet Akalın, Hande Yener, Gülşen, Bengü derken o kadar çok eski sevgiliye gönderme yapan isim vardır ki bu bataktan kendilerini alıkoyamaz ve hayatlarına dokunan bir şey bulurlar. Ortamlarda “yaa, abi vizyonsuz musunuz?” diye serzenişte bulunsalar da bir partiye gittiklerinde “kalbimde kırılmadık yer mi bıraktın” eşliğinde snap story, insta story hatta daha da düşerek wp story atabilme kapasitesine sahiptirler.

Mutsuz hissettiğimizde hangimiz bir Demet Akalın şarkısı açıp bırakmadık ki kendimizi? Kadının dağa taşa “diss” atası varmış da yıllardır bu isteğini yaptığı şarkılarla giderememiş gibi bizi de kendisine ortak etti. Hiç ummadığımız çiftler rekor kırarken bu bizi baya bir rahatlatıyor ama hakkını yemeyelim şimdi.

Şarkı sözleri bize saçma sapan, hep aynı şeyi tekrarlıyor gibi gelse de onları yazmak için bile bir çaba gerek. Sonuçta “aşk bu, kızılötesi, yaralı müzesi” sözleri bir tesadüfün eseri olamaz! 🙂 Ayrıca dudu dudu dilleri de lıkır lıkır içmiyorsanız çok büyük bir kayıp içindesiniz. Ya da şampiyona şeker gelmiyorsa eğer hala oturup bir düşünelim, ilahi adalet diye bir şey var mı ? Kim bakar ardına peki, sen mi ben mi? Adın ne senin, gül mü diken mi? Peki ya insan sevmez mi ? Sever tabi. Ondan bu bataktayız ya zaten. Bir gün herkes bu batağa düşecek, ya bir sahil kenarında olacak bu ya da bir dağın tepesinde. Ya da evde tek başına ayna karşısında dans ederken… Ama günün birinde gerçekleşecek işte.

Sözlerime son verirken size bir Hande Yener şarkısıyla veda etmek istiyorum:
Hatayı ben en başında yaptım Türkçe pop batağına düşerek, kendimi çok takdir edicem bu yazıyı paylaşarak (https://www.youtube.com/watch?v=yQxJrRzvUcw)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi giriniz